Informace pro návštěvníky

Parkování

Velké parkoviště i se stáním pro autobusy se nachází přímo na Havlíčkově náměstí vedle zámku. Další parkoviště je také z druhé strany areálu, směrem do ulice Pantočkova. Pokud je parkoviště plné popojeďte o kousek dál ve směru na Toužín, zde jsou podél ulice V Kaštanech k dispozici další parkovací místa a do zámku to máte přes park jenom kousek. Parkoviště není placené.

Přístupnost

Na zámku uvítáme a rádi provedeme i návštěvníky se speciálními potřebami. Po předchozí domluvě Vám rádi pomůžeme s vozíkem do a z prvního patra expozice, ostatní části expozice jsou bezbariérové.

  • Parkování

Před zámkem se nachází parkoviště s asfaltovým povrchem, kde jsou pro vozíčkáře vyhrazena dvě parkovací místa.

  • Vstup do objektu

 Z druhé strany zámku, cca 100 m od parkoviště. Přístup je po mlatové cestě s drobnými kamínky.

  • Pokladna

Vstup z průjezdu zámku, dvoukřídlé dveře jsou bez prahů. V pokladně naleznete kromě vstupenek i bohatou nabídku suvenýrů a propagačních předmětů.

  • Kavárna

Kavárna zámku není bezbariérová, ale v letních měsících funguje venkovní zahrádka a mimo to můžete využít zvonku v průjezdu k přivolání obsluhy, která Vám se vstupem do kavárny pomůže.

  • Venkovní plochy, cesty

Parkoviště  má asfaltový povrch, podél je dlážděný chodník s nízkým nájezdem. Cesty zámeckého parku jsou zpevněné, štěrkové nebo pískové. Vstup na trávník dovolen. Nádvoří zámku je dlážděné nerovnými kamennými deskami.

  • Pohyb po budově - trasa

Vstup na trasu je přes zámecké nádvoří. Z nádvoří do budovy: 2 stupně (10 + 10 cm) + zvýšený práh (2 cm). Pro tyto schody máme skládací rampu. Přízemí zámku bezbariérové (vstup do expozice dvoukřídlými dveřmi přes zvýšený práh 3 cm).
 Do 1. patra zámku vede široké, rovné, dvouramenné schodiště s podestou (19 + 19 stupňů). Návštěva 1. patra je možná po předchozí domluvě o zajištění asistence. Po překonání schodiště je pohyb bezbariérový.

  • WC pro vozíčkáře

 V přízemí u pokladny. 

Zvířata

Psi se mohou po zámeckém parku pohybovat pouze na vodítku, do zámecké expozice je vstup dovolen pouze lidem.

Asistenční psi mohou svého majitele doprovázet všude. 

Cyklisté

V areálu zámku a parku je jízda na kole zakázána. Na nádvoří zámku jsou k dispozici stojany na kola, tento prostor je z bezpečnostních důvodů monitorován kamerovým systémem.

Občerstvení

Přímo v budově zámku naleznete Café Dalberg. Můžete se těšit především na výjimečnou atmosféru zámecké kavárny, dobrou kávu i zákusky. V letních měsících má kavárna venkovní zahrádku.